    Vishay Vitramon VJ2225Y473KXXAT
    Part No.:
    VJ2225Y473KXXAT
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ2225Y473KXXAT.pdf
    Description:
    CAP CER 0.047UF 25V X7R 2225
    Capacitance:
    0.047 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    25V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Size / Dimension:
    0.220" L x 0.250" W (5.59mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.086" (2.18mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ2225Y473KXXAT on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ2225Y473KXXAT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ2225Y473KXXAT?
    Image VJ2225Y473KXXAT
    Part Number VJ2225Y473KXXAT
    Product Status Active
    Capacitance 0.047 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 25V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Package / Case 2225 (5763 Metric)
    Size / Dimension 0.220" L x 0.250" W (5.59mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)