    Vishay Vitramon VJ2225Y823KXGAT
    Part No.:
    VJ2225Y823KXGAT
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ2225Y823KXGAT.pdf
    Description:
    CAP CER 0.082UF 1KV X7R 2225
    Capacitance:
    0.082 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    1000V (1kV)
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Size / Dimension:
    0.220" L x 0.250" W (5.59mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.086" (2.18mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ2225Y823KXGAT on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ2225Y823KXGAT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ2225Y823KXGAT?
    Image VJ2225Y823KXGAT
    Part Number VJ2225Y823KXGAT
    Product Status Active
    Capacitance 0.082 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 1000V (1kV)
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Package / Case 2225 (5763 Metric)
    Size / Dimension 0.220" L x 0.250" W (5.59mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)