JHM1012D15.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of JHM1012D15.
| Image |  |
| Part Number | JHM1012D15 |
| Manufacturer | XP Power |
| Series | JHM (10W) |
| Package/Case | 24-DIP Module, 9 Leads |
| Packaging | Tube |
| Product Status | Active |
| Type | Isolated Module |
| Number of Outputs | 2 |
| Voltage - Input (Min) | 9V |
| Voltage - Input (Max) | 18V |
| Voltage - Output 1 | 15V |
| Voltage - Output 2 | -15V |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Current - Output (Max) | 333mA, 333mA |
| Power (Watts) | 10 W |
| Voltage - Isolation | 4 kV |
| Applications | Medical |
| Features | OCP, OVP, SCP, UVLO |
| Operating Temperature | -40°C ~ 80°C |
| Efficiency | 88% |