JTM2024S15.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of JTM2024S15.
| Image |  |
| Part Number | JTM2024S15 |
| Manufacturer | XP Power |
| Series | JTM (20W) |
| Package/Case | 6-DIP Module |
| Packaging | Tube |
| Product Status | Active |
| Type | Isolated Module |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 9V |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Voltage - Output 1 | 15V |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Current - Output (Max) | 1.33A |
| Power (Watts) | 20 W |
| Voltage - Isolation | 1.6 kV |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Features | Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Efficiency | 89% |