IS42S16400F-7BL.pdf
| Image |  |
| Series | - | - | - | - | - |
| Package/Case | 54-TSOP (0.400", 10.16mm Width) | 54-TSOP (0.400", 10.16mm Width) | 54-TSOP (0.400", 10.16mm Width) | 54-TSOP (0.400", 10.16mm Width) | 54-TSOP (0.400", 10.16mm Width) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tray | Tray | Tray |
| Memory Size | 64Mbit | 64Mbit | 64Mbit | 64Mbit | 64Mbit |
| Memory Organization | 4M x 16 | 4M x 16 | 4M x 16 | 4M x 16 | 4M x 16 |
| Memory Interface | Parallel | Parallel | Parallel | Parallel | Parallel |
| Clock Frequency | 143 MHz | 143 MHz | 143 MHz | 166 MHz | 143 MHz |
| Write Cycle Time - Word, Page | - | - | - | - | - |
| Access Time | 5.4 ns | 5.4 ns | 5.4 ns | 5.4 ns | 5.4 ns |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V | 3V ~ 3.6V | 3V ~ 3.6V | 3V ~ 3.6V | 3V ~ 3.6V |