    ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS45S32400B-6BLA1-TR
    Part No.:
    IS45S32400B-6BLA1-TR
    Package:
    90-TFBGA
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDIS45S32400B-6BLA1-TR.pdf
    Package/Case:
    90-TFBGA
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Memory Size:
    128Mbit
    Memory Organization:
    4M x 32
    Clock Frequency:
    166 MHz
    Voltage - Supply:
    3V ~ 3.6V
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C (TA)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    90-TFBGA (8x13)
    Category:
    Memory
    1. How to order IS45S32400B-6BLA1-TR on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the IS45S32400B-6BLA1-TR price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IS45S32400B-6BLA1-TR?
    Series - - - - -
    Package/Case 86-TFSOP (0.400", 10.16mm Width) 86-TFSOP (0.400", 10.16mm Width) 90-TFBGA 90-TFBGA 86-TFSOP (0.400", 10.16mm Width)
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tray
    Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
    Programmable Not Verified Not Verified Not Verified Not Verified Not Verified
    Memory Type Volatile Volatile Volatile Volatile Volatile
    Memory Format DRAM DRAM DRAM DRAM DRAM
    Technology SDRAM SDRAM SDRAM SDRAM SDRAM
    Memory Size 128Mbit 128Mbit 128Mbit 128Mbit 128Mbit
    Memory Organization 4M x 32 4M x 32 4M x 32 4M x 32 4M x 32
    Memory Interface Parallel Parallel Parallel Parallel Parallel
    Clock Frequency 143 MHz 166 MHz 143 MHz 166 MHz 143 MHz
    Access Time 5.4 ns 5.4 ns 5.4 ns 5.4 ns 5.4 ns
    Voltage - Supply 3V ~ 3.6V 3V ~ 3.6V 3V ~ 3.6V 3V ~ 3.6V 3V ~ 3.6V