    Renesas Electronics Corporation IDT71T75802S200PF
    Part No.:
    IDT71T75802S200PF
    Manufacturer:
    Renesas Electronics Corporation
    Category:
    Memory
    Package:
    100-LQFP
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDIDT71T75802S200PF.pdf
    Description:
    IC SRAM 18MBIT PARALLEL 100TQFP
    Manufacturer:
    Series:
    Package/Case:
    100-LQFP
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Obsolete
    Programmable:
    Not Verified
    Memory Type:
    Volatile
    Memory Format:
    SRAM
    Technology:
    SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
    Memory Size:
    18Mbit
    Memory Organization:
    1M x 18
    Memory Interface:
    Parallel
    Clock Frequency:
    200 MHz
    Write Cycle Time - Word, Page:
    Access Time:
    3.2 ns
    Voltage - Supply:
    2.375V ~ 2.625V
    Operating Temperature:
    0°C ~ 70°C (TA)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    100-TQFP (14x14)
    Category:
    Memory
    1. How to order IDT71T75802S200PF on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the IDT71T75802S200PF price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IDT71T75802S200PF?
    Image IDT71T75802S200PF IDT71T75802S200PF8 IDT71T75802S200PFI IDT71T75802S200PFI8
    Part Number IDT71T75802S200PF IDT71T75802S200PF8 IDT71T75802S200PFI IDT71T75802S200PFI8
    Series - - - -
    Package/Case 100-LQFP 100-LQFP 100-LQFP 100-LQFP
    Packaging Tray Tape & Reel (TR) Tray Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
    Programmable Not Verified Not Verified Not Verified Not Verified
    Memory Type Volatile Volatile Volatile Volatile
    Memory Format SRAM SRAM SRAM SRAM
    Memory Size 18Mbit 18Mbit 18Mbit 18Mbit
    Memory Organization 1M x 18 1M x 18 1M x 18 1M x 18
    Memory Interface Parallel Parallel Parallel Parallel
    Clock Frequency 200 MHz 200 MHz 200 MHz 200 MHz
    Access Time 3.2 ns 3.2 ns 3.2 ns 3.2 ns
    Voltage - Supply 2.375V ~ 2.625V 2.375V ~ 2.625V 2.375V ~ 2.625V 2.375V ~ 2.625V
    Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA)