    Skyworks Solutions Inc. 515MBA2M04800AAG
    Part No.:
    515MBA2M04800AAG
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED515MBA2M04800AAG.pdf
    Description:
    XTAL OSC VCXO 2.0480MHZ CMOS SMD
    Packaging:
    Strip
    Frequency:
    2.048 MHz
    Output:
    CMOS
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±80ppm
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    29mA
    Supplier Device Package:
    4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 515MBA2M04800AAG on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 515MBA2M04800AAG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 515MBA2M04800AAG?
    Image 515MBA2M04800AAGR 515MBA2M04800AAG
    Part Number 515MBA2M04800AAGR 515MBA2M04800AAG
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
    Series Si515 Si515
    Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Strip
    Product Status Active Active
    Base Resonator Crystal Crystal
    Type VCXO VCXO
    Frequency 2.048 MHz 2.048 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output CMOS CMOS
    Voltage - Supply 3.3V 3.3V
    Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) ±80ppm ±80ppm
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 29mA 29mA
    Ratings - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount
    Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)