    Skyworks Solutions Inc. 536FC125M000DG
    Part No.:
    536FC125M000DG
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED536FC125M000DG.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD
    Packaging:
    Strip
    Frequency:
    125 MHz
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Frequency Stability:
    ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    98mA
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 536FC125M000DG on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 536FC125M000DG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 536FC125M000DG?
    Image 536FC125M000DGR 536FC125M000DG
    Part Number 536FC125M000DGR 536FC125M000DG
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
    Series Si536 Si536
    Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Strip
    Product Status Active Active
    Base Resonator Crystal Crystal
    Type XO (Standard) XO (Standard)
    Frequency 125 MHz 125 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output LVDS LVDS
    Voltage - Supply 2.5V 2.5V
    Frequency Stability ±7ppm ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR) - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 98mA 98mA
    Ratings - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount
    Supplier Device Package - -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)