    Skyworks Solutions Inc. 550BG25M0000DG
    Part No.:
    550BG25M0000DG
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED550BG25M0000DG.pdf
    Description:
    XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ LVDS
    Packaging:
    Strip
    Frequency:
    25 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±375ppm
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    108mA
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 550BG25M0000DG on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 550BG25M0000DG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 550BG25M0000DG?
    Image 550BG25M0000DGR 550BG25M0000DG
    Part Number 550BG25M0000DGR 550BG25M0000DG
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
    Series Si550 Si550
    Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Strip
    Product Status Active Active
    Base Resonator Crystal Crystal
    Type VCXO VCXO
    Frequency 25 MHz 25 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output LVDS LVDS
    Voltage - Supply 3.3V 3.3V
    Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) ±375ppm ±375ppm
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 108mA 108mA
    Ratings - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount
    Supplier Device Package - 4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)