    Skyworks Solutions Inc. 550DM100M000DG
    Part No.:
    550DM100M000DG
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED550DM100M000DG.pdf
    Description:
    XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ CML
    Packaging:
    Strip
    Frequency:
    100 MHz
    Output:
    CML
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±12ppm
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    117mA
    Supplier Device Package:
    4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 550DM100M000DG on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 550DM100M000DG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 550DM100M000DG?
    Image 550DM100M000DGR 550DM100M000DG
    Part Number 550DM100M000DGR 550DM100M000DG
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
    Series Si550 Si550
    Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Strip
    Product Status Active Active
    Base Resonator Crystal Crystal
    Type VCXO VCXO
    Frequency 100 MHz 100 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output CML CML
    Voltage - Supply 3.3V 3.3V
    Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) ±12ppm ±12ppm
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 117mA 117mA
    Ratings - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount
    Supplier Device Package - 4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)